top of page
  • Zdjęcie autoraAnna Kostruska

Deuter – słów kilka o najlepszej firmie produkującej nosidła turystyczne

Marka Deuter to niekwestionowany światowy lider , który specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu najbardziej zaawansowanych plecaków, śpiworów oraz innych akcesoriów niezbędnych podczas górskich wypraw.Firma Deuter została założona pod koniec XIX wieku w czasach drugiej rewolucji przemysłowej kiedy na świecie zaszło dużo zmian w życiu społecznym. Okres ten charakteryzuje się rozwojem gospodarczym i wzrostem zamożności. Po zakończonej wojnie secesyjnej i francusko-pruskiej nastał czas pokoju, nazwany piękną epoką :)Rozwój miast przyczynił się do zmian obyczajowości społeczeństw. Okres ten bardzo mnie fascynuje gdyż w tym czasie praca stała się towarem, za który otrzymywano pensję. Ludzie pracowali w określonych godzinach , a przestrzeganie godzin pracy stało się niezwykle ważne. Po zakończeniu pracy ludzie mieli czas wolny J Mogli go wykorzystać jak chcieli, na zajęcia domowe, rozrywkę , a właśnie pod koniec XIX wieku ludzie zyskali prawo do urlopu, zaczęli więc wyjeżdżać , nad morze , w góry, eksplorować najbliższe otoczenie.

Właśnie wtedy w 1898 roku w Augsburgu-Oberhausen w Niemczech, Hans Deuter wyprodukował swoje pierwsze produkty, worki na listy oraz torby dla listonoszy dostarczane Bawarskiej Poczcie Królewskiej. Chwilę później Deuter poszerzył swój asortyment o derki na konie, pokrowce na automobile, worki transportowe. Produkował również namioty, które można było wypożyczać.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy była ścisła współpraca z wojskiem. Na potrzeby armii Deuter szył paski, plecaki, tornistry, apteczki oraz duże namioty wojskowe.

Natomiast to rok 1919 zapoczątkował przemysłową produkcję plecaków, walizek i namiotów. Kolejną datą, która zapisuje się na kartach historii jest rok 1928 kiedy znany niemiecki podróżnik-odkrywca Willi Rickmer poprowadził pierwszą profesjonalną ekspedycję do Pamiru, którą firma Deuter w całości wyposażyła. Od tego momentu Deuter ściśle współpracuje z alpinistami, których doświadczenia, informacje oraz testy stały się podstawą do dalszego rozwoju marki.

Firma Deuter jest jedną z pierwszych marek , które rozpoczęły produkcję nosideł turystycznych. Pierwsze nosidło powstało w 1996 roku. Obecnie w portfolio niemieckiego producenta znajdują się pięć różnych modeli nosidełek. Wszystkie przeznaczone są dla dzieci po 8 miesiącu życia, gdy już samodzielni e siedzą i trzymają główkę.

Stały rozwój firmy owocuje prestiżowymi nagrodami oraz wysoką pozycją na rynku. Produkty Deuter są uznawane za najlepsze w swojej kategorii. Bardzo ważnym dla mnie aspektem funkcjonowania marki jest ścisła współpraca z Eurpean Outdoor Group (EOG) przy realizacji projektów ochrony środowiska.

8 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page