top of page
  • Zdjęcie autoraAnna Kostruska

Jak prać rękawice turystyczne - praktyczny poradnik

Pranie rękawic narciarskich może być delikatnym procesem, aby utrzymać ich trwałość i właściwości ochronne. Oto kilka ogólnych wskazówek, jak prać rękawice narciarskie:

  1. Sprawdź etykietę: Zawsze sprawdź etykietę producenta na rękawicach, aby dowiedzieć się o specjalnych zaleceniach dotyczących prania i konserwacji.

  2. Usuń wkładki: Jeśli masz rękawice z wkładkami, usuń je przed praniem, jeśli to możliwe. Wkładki mogą mieć własne instrukcje dotyczące prania.

  3. Zamknij rzepy i zapięcia: Zamknij wszelkie rzepy, zapięcia i suwaki, aby uniknąć uszkodzeń innych ubrań w pralce.

  4. Delikatne pranie: Zaleca się pranie rękawic narciarskich w pralce na programie delikatnym, używając łagodnego detergentu. Unikaj stosowania środków zmiękczających tkanin, ponieważ mogą one wpływać na właściwości wodoodporne materiałów.

  5. Temperatura wody: Zazwyczaj zaleca się pranie w zimnej wodzie, aby uniknąć uszkodzeń tkanin i warstw wodoodpornych.

  6. Suszenie: Nie susz rękawic w suszarce bębnowej, ponieważ to może prowadzić do deformacji i utraty właściwości technicznych materiałów. Zamiast tego pozostaw rękawice do suszenia na powietrzu. Unikaj bezpośredniego wystawiania ich na słońce lub gorące źródła ciepła.

  7. Konserwacja wodoodporności: Po kilku praniach może być konieczne ponowne nałożenie impregnatu wodoodpornego na rękawice. Możesz znaleźć specjalne impregnaty w sprayu lub płynie przeznaczone do odzieży narciarskiej.

Pamiętaj, że te wskazówki są ogólne, i zawsze warto sprawdzić zalecenia producenta konkretnego modelu rękawic narciarskich.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios


bottom of page